Canlı Destek
  • Yeni

KARGO ÜCRETİ ALICIYA AİTTİR.

NOSEMİT PREMİKS 250 ML

Nosemit Bitkisel Sıvı Premiks doğada ve balda doğal olarak bulunan etkenler dikkate alınarak geliştirilmiştir.İçerdiği bitki ekstrelerinden Sinirli ot ekstresi Avrupa farmakopesi tarafından Antimikrobiyal olarak belirtilmiştir. Defne Yaprağı ekstresi bağırsaktaki iç parazitleri ve zararlı mikropları yok etmekte oldukça etkilidir.Kekik ekstresinde bulunan timol etken maddesinin parazitlerin önlenmesinde etkili olduğu bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Ayrıca Civanperçemi ekstresi içerisinde bulunan etken maddeler mantar hastalıklarına ve virüslere karşı etkilidir.

* Nosema Ceranae ve Nosema apis’in neden olduğu Nosemosis’e karşı Tıbbi ve Aromatik bitkiler kullanılarak geliştirilmiş ve etkinliği bilimsel olarak kanıtlanmış içerik ve etki mekanizması itibariyle muadili olmayan doğal bir üründür.

İÇİNDEKİLER :

Su (water) , Sinirli ot Ekstresi( Plantago Lanceolata), Adaçayı Ekstresi (Salvia Officinalis), Kekik Ekstresi (Thymus vulgaris), Kuzukulağı Ekstresi (Rumex Acetosa) , Civanperçemi Ekstresi(Acillea Millefolium), Biberiye Ekstresi (Rosmarinus Officinalis) , Defne Yaprağı Ekstresi (Lauris Nobilis L), Bal (Honey) , Pancar Melası (Betavulgarismelas)

KULLANIM KOŞULLARI :

1)HÜCUM DOZU (PÜSKÜRTME İLE UYGULAMA) : 1/20 oranında çözelti hazırlanır.Arıların üzerine temas edecek şekilde çıta aralarına, kovan içerisine ve uçuş tahtası dahil kovanın bütün iç yüzeyine kuru yer kalmayacak şekilde püskürtme yapılır.

*Bu uygulama 2’şer gün aralıkla en az 3-4 defa yapılmalıdır.

*Bu uygulamanın amacı Arının temas ettiği bütün yüzeylere Nosema ceranae ve Nosema apis sporlarını taşımasından dolayı kovanın tamamına bulaşmış olan bu sporların en hızlı şekilde yok edilmesidir.

*Özellikle Nosema Ceranae kısa sürede büyük koloni kayıplarına neden olduğundan hastalıkla mücadele en hızlı ve en etkin biçimde yapılmalıdır.

2)KORUYUCU VE BAĞIŞIKLIK DESTEKLEYİCİ (BESLEME İLE UYGULAMA):

100-Kg şuruba veya 100-Kg kek içerisine 1-Lt ilave edilir. Hazırlanan besleme ürünleri bütün koloniye verilmelidir. Şuruplama en az 2 doz şeklinde yapılmalıdır.

*Bu uygulamanın amacı arının Nosema Ceranae ve Nosema Apis hastalığı ile mücadele edebilecek şekilde Bağışıklık sistemini güçlendirmektir. Hastalık anında yapılması gereken uygulama HÜCUM DOZU şeklinde yapılmalıdır.

 

*Hava sıcaklığının 14 C ve üzerinde olduğu her dönem kullanılabilir.

*Toksik bir bileşen içermez. Balda ve bal mumunda kalıntı bırakmaz.

*Renklendirici , Koruyucu ve hiçbir kimyasal bileşen içermez.

*Organik arı yetiştiriciliğine uygun olarak geliştirilmiştir.

DEPOLAMA KOŞULLARI:

*Güneş ışığı almayan serin ve kuru yerde muhafaza ediniz.

*Özel saklama koşulu yoktur.

*Açılmış ambalajları kısa sürede uygulayınız.


NOSEMİT PREMİKS 250 ML

16 aynı kategorideki diğer ürünler:

Karşılaştırma Listesine Eklendi